Canisterapie

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Chtěla bych se s vámi podělit o pracovní radosti a starosti své číňanky Gwendy.

Začátek vycházky v Kojeneckém ústavu v Krči.Jednou za 14 dní chodíme navštěvovat Kojenecký ústav v Krči. Asi se divíte co může pes dělat v kojeňáku. Trochu Vám to přiblížím. Jakmile přijdeme ohlásíme se na vrátnici na oddělení dětí do 3 let a jdeme na dětské hřiště. Po chvíli se doslova přižene průměrně 6 dětí zhruba kolem 3let věku a sesypou se na Gwéňu aby ji přivítaly. Ta drží jako přibitá a čeká, které z dětí ukořistí vodítko. Vítěz se vždycky brzy najde a pak to začne. Šťastlivec běží pryč kolem celého hřiště a odmítá se o pejska s kýmkoliv podělit. Sestřičky samozřejmě chtějí děti vystřídat, což končí jedním plačícím a jedním prchajícím, ale spokojeným dítětem.

Děti jsou z pejsků nadšené.Obdivuji Gwéňu jakou má s dětmi trpělivost a nechá si vše líbit. Přiznám se, že neznám hezčí pohled, než skupinku ušmudlaných dětí, uprostřed ušmudlaný pes a všichni dohromady se navzájem dělí o rozsypaný pytlík piškot. Každá návštěva trvá zhruba hodinu. Když přijdeme domů, Gwendy padne do pelíšku a spí tvrdě až do rána. Je to na ní velký psychický nápor. Je bohužel asi jediná číňanka z Prahy, která chodí pravidelně “do práce”. A proto Vás všechny prosím kdo máte doma číňánka, o kterém víte, že by podobnou činnost mohl zvládnout, pokuste se přihlásit na canisterapeutickou zkoušku a přijďte nám na pomoc. Možná to nezvládnete s dětmi, ale určitě uspějete v domově důchodců, kam také chodíme. Návštěva spočívá především v umění “mazlit se” a proto se narodili snad všichni číňánci. Nemám pravdu?

Tahle holčička se na začátku psů bála. Dnes, po několika návštěvách, s nimi bezproblémů komunikuje.Krátký příběh který se stal Gwéně. Při jedné z prvních návštěv seděla docela v koutku místnosti paní, které se pejsci moc líbili, ale hrozně se všech bála a tak se jen dívala. Přinesla jsem jí v ruce Gwendu o obě se na sebe chvíli dívaly a pak se to stalo. Gwendy byla prvním psem, kterého si tato paní ve svém životě pohladila. Při každé další návštěvě už na Gwéňu čeká otevřená náruč plný pytlík piškotek a další šťastný človíček na zemi. A právě proto jsem s Gwéňou začala canisterapii dělat. Jedinou odměnou jsou pro nás šťastní lidé kolem nás. Zkuste to taky. Uvidíte, že to za to stojí.

Jitka Hořáková