Agility s číňánkem

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Poprvé "Naostro"

Barča Candy ze Země pokladů - Nejlepší štěně VIII. Velké jarní ceny v agility 2002Tak jsme se konečně dočkaly - já a moje jedenáctiměsíční nahatá holka Barča jedeme zítra na naše první agiliťácké závody. Pravda, ještě to nejsou ty pravé, které se započítávají do výkonu, takové nás čekají, až bude Barušce rok a půl, ale teď se ukáže, zda má ta psí holka závodnickou duši. Trénujeme spolu poctivě již sedm měsíců, a to jsme nešvindlovaly ani za velkých zimních mrazů. Ještě před koncem roku jsme v Děčíně, na našem klubovém závodě, skončily jako nejlepší a současně nejmladší štěně. Kýžené sobotní ráno se budím nedočkavostí, opatrně probouzím i závodnici, které ještě chrupká pod peřinou a o cestě do Prahy nemá ani ponětí. Ještě se rozmýšlím: "Bude či nebude snídat?" No, ale Barča je stále hladová, takže raději bude, nebo ji zláká svačinka některého z návštěvníků závodu.

Baruška zvládá všechny překážky s přehledem.Vyrážíme. Cestu Barča bedlivě sledovala, jak je ostatně jejím zvykem, a na pražský Hagibor jsme dorazily na minutu přesně. Nervy jsem měla napnuté. "Dojedeme k zápisu včas? Sláva, jsme tu!!!" Procházíme veterinární kontrolou, zdravíme a předkládáme očkovací průkaz. "Hmm, hmm a kdepak máte atest?" "Ježíši, co to je?!" Průšvih. "No, ale takový pěkný naháček, vidíte na první pohled, ten přece překypuje zdravím." Paní doktorka se začíná usmívat, já procházím jako v mrákotách, ale JDEME ZÁVODIT!!! Jsem vysílená ještě dřív, než dojdeme k parkúru. Zjišťuji, že na řadu přijdeme tak za dvě až tři hodinky, to se stihnu dát dohromady. Barča je v pohodě a sleduje dění kolem sebe. Budí pozornost i tady, mezi tolika jinými psy, a chce se hned s každým novým pejskem kamarádit. Jen bobtail se jí nelíbí, Barča na něj štěká jako o život. A jak tak chodíme mezi soutěžícími, slyšíme poznámky typu: "No, snad ten naháč nepoběží" nebo:"To chci vidět, jak se ten naháček bude škrábat na áčko!" (´Áčko je překážka jako špičatá střecha o výšce cca 170 cm). Občas k nám i někdo přijde, že už se o nás ví. Naše trenérka je na nás totiž pyšná a všude o nás vypráví.

"Tryskomyš" na kladině získala první místo! Blahopřejeme.Já jen v duchu prosím Barušku, ať mi z toho parkúru neuteče. Říkám si: "Nové prostředí, cizí lidé, cizí psi, jiné překážky. Jak jen ta moje holka pozná, že má závodit?" Takže ji držím v náručí, ukazuji jí jiné závodníky na trati, aby jí to snad došlo. A už! Psovodi na trať, následuje prohlídka parkúru. Je to fajn, protože všechny překážky umíme. "Baruš, nekoukej, co kdo jí, víš že máme v kapse taky kus párečku, ale nejdřív ukaž, co v tobě je." Startujeme! Hurá, rychle jsme vyběhly, Barča běž kam má (úspěšně míjíme stolek rozhodčích se svačinou) a to ona opravdu umí. Baruš, ještě tunel, pár skokovek a hlavně ve finiši neporazit rozhodčího na trati. Doběhly jsme! Sotva popadám dech, v zádech slyším slova rozhodčího: "Bylo to pěkné" a z obecenstva se ozvalo: "To není pes, to je tryskomyš!" V tu chvíli mne tahle slova opravdu těší. Barča nezklamala a potvrdila, že jí naše "práce" na parkúru opravdu baví.

Paní Jehličková je pro Barušku báječnou paničkou, se kterou je spousta legrace a zábavy.Teď ještě jak se umístíme? Já jsem spokojená už teď. Ostudu nám neudělala. Barča Candy ze Země pokladů vítězí ve své kategorii (štěňata do 18 měsíců) a získává titul "Nejlepší štěně VIII. Velké jarní ceny - Hagibor 11. 5. 2002. Za odměnu si Barča přeskočí pár překážek (hlavně ať jsou pořádné, nic pro malé pejsky), dostane nějakou tu mlsotu, ještě si zařádí po hřišti s kamarády a jede se domů. Náš první "velký" závod máme úspěšně za sebou, Barča potvrdila, že jsme se daly správnou cestou a tak se mějte ostatní závodníci na pozoru!

Vladimíra Jehličková a Barča Candy ze Země pokladů - Děkujeme a blahopřejeme