Mezinárodní výstava - CACIB show

CACIB - Brno - 3. července 2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Propet 2005: Honza se od nás zase něco nového dověděl a diváci, doufejme, také:))) Propet 2005: Jana Kvíčalová, naháčci, Libuška Brychtová a Honza MusilS naháčky jste se mohli setkat v sobotu i v neděli na veletrhu Propet v programovém centru a to díky vydavatelství Minerva a redakci časopisu Svět psů. V rámci programového pásma pro děti a návštěvníky představili Honza Musil a Libuška Brychtová mimo řady dalších zvířátek také plemena naháčů. Na pódium nám přišli pomoci: Kristýna Bidařová a peruánským naháčem Briss Nort Brun, Jana Kvíčalová, Ch. Casanova Pupo-Haichi a Banshee Jay Spolov a Martin Bastl s Ich. Gwendy od Zlaté Samanty - moc děkujeme. V sobotu odpoledne se sešla zmíněná společnost doplněná dokonce o bezsrsté kočky sphynx, takže jsme mohli podniknout exkurzi do světa zvířátek bez srsti z více směrů. Bylo to myslím poprvé, kdy se nahatí pejskové a kočičky sešli takto na jednom pódiu.

INTERCANIS Brno 2005
2 973 psů 243 plemen uznaných FCI + 73 jedinců národních a FCI neuznaných plemen

BOB, CACIB male -  Ch. Kevin Modrý květ , CACIB female Ich. Gessi Modrý květ Celkem: 70
Peruánský naháč malý 4

Peruánský naháč střední 6
Peruánský naháč velký 7
Čínský chocholatý pes osrstěný - powderpuff 22
Čínský chocholatý pes-bez srsti - hairless 31

Do Brna jsem jela Codyho i Gessi vystavovat, ačkoliv jsem nepotřebovala žádný titul. Oba moji svěřenci jsou interšampioni i šampioni a dohromady mají 79 vítězství v plemeni (Gessi 69 a Cody 10). Codýska jsem po loňském hodnocení z Litoměřic přihlásit prostě musela. Od stejného rozhodčího získal velice pěkný posudek, ale známku VD, protože byl příliš hubený, což v době výstavy skutečně byl. Ve třech letech je ale Cody v ideální kondici po všech stránkách a vzhledem k jeho současnému osvalení jsem se skoro bála, aby mu pan rozhodčí naopak nevyčetl příliš pevnou stavbu těla. Gesku jsem nahlásila pro zpestření programu a také proto, že mě zajímalo, jak jí právě pan Kučera ohodnotí. Mimo to jsem tajně doufala, že její jubilejní 70 BOB by třeba mohl být pro změnu z Čech. Musím dodat, že kdyby došlo na nejhorší, byla jsem připravená pro oba svěřence přijmout známku VD bez mrknutí oka. Byl by to názor rozhodčího jako kdykoliv a kdekoliv jinde. Mou základní motivací ale bylo, že jsem se chtěla mezi krásnou prací na veletrhu Propet ještě trošku víc pobavit.

Jestli jsem loni u Litoměřické výstavy napsala, že se mi posuzování pana Kučery líbilo, pak letos dodávám, že se mi jeho přístup ke psům a systém posuzování líbil moc. Posudky diktoval nahlas, zřetelně, svá rozhodnutí jasně zdůvodnil směrem k divákům, ke psům se choval s citem a byl vnímavý k chování psů, pracoval stejným způsobem a klidně. Nevím proč, ale právě mě napadl literární příměr, že jeho posuzování bylo "stylově čisté". Mnohým dal druhou šanci na předvedení v pohybu či na stole, pokud se něco ne úplně povedlo. Mezi nástupem tříd měl personál v kruhu čas dorovnat písemnosti a teprve pak pan rozhodčí pokračoval v práci. Jednoduše mu nebylo co vytknout a na jeho práci v kruhu byla opravdu radost se dívat.

BOB Brno 2005 - Briss Nort Brunn, maj. Kristýna BidařováMéně radosti udělalo řadě majitelů konečné ohodnocení jejich svěřenců. Peruánští naháči si, na rozdíl od již zmíněných Litoměřic 2004, letos odvezli širší spektrum známek. Pro mě byl bezkonkurenční hvězdou velký pes Briss Nort Brun, který získal BOB. Neměl na něj nikdo ani ze zbylých dvou rázů, pokud by se posuzovali dohromady. Lehce jsem přizvedla obočí nad některými jedinci, u nichž se o pevnosti ucha tak úplně nedalo mluvit... Před očima mi vyvstal obrázek z loňského Ria de Janeira. Všichni psi měli dokonale stojící ucho. Však ale naši chovatelé sami vědí, kde je bota tlačí. A po absolvování evropské výstavy se zahraniční konkurencí snad už více majitelů tuší, že i peruánský naháč by se měl v kruhu předvést a nejen vodit na vycházku a získávat ocenění za to, že vůbec přijel. Dobře předvést peruánce nejen jde, ale psům to také hodně pomáhá a propagaci plemene svědčí. Tak jen chutě do tréninku, uvidíte, že radost nakonec najdete na obou stranách. U vás i u psa.

CACIB Brno 2005 - Ich. Gessi Modrý květ, chov. J. Pospíšil., maj. L. BrychtováPřehlídka 54 čínských naháčů nepatřila k úplně nejpočetnějším. Také se ukázalo, že kromě skupiny "statečných", kteří si bez ohledu na nejistý výsledek přijeli pro druhý posudek od stejného rozhodčího, se převážná část majitelů sešla úplně nová (situací nezkušená, řekla bych). Silnou šampionskou čtveřici, jež se vymykala na první pohled, tvořili naháči Kevin Modrý květ, Gessi Modrý květ a labutěnky Cody z Haliparku a Sasquehanna Sabda. Přesně tak to viděl i pan rozhodčí. Pak už zbývalo jen rozhodnutí o vítězi BOB na základě osobního vkusu. Mimochodem - více než před rokem jsem na pražské mezinárodní výstavě prohlásila, že přijde den, kdy Kevin Gessi porazí. Na české půdě se to vyplnilo a doufám, že se diváci měli v závěru soutěže opravdu nač dívat. Nicméně si myslím, že stejná soutěž může kdykoliv dopadnout i opačně. Uvidíme už za 3 týdny na národní výstavě v Mladé Boleslavi, kde Gessi zakončí svou neuvěřitelnou kariéru na poslední české výstavě. Nebude to mít ale snadné, protože v sobotu soutěžíme v Belgii a do Boleslavi přijedeme rovnou z Liége... 

BOB Brno 2005 - Ch. Kevin Modrý květ, chov. J. Pospíšil., maj. Jitka PacinováDo pomyslného žebříčku Top Ten (bez určení pořadí v něm!) bych ze svého pohledu na exteriér přidala Bextryho Modrý květ, Kiaru Modrý květ, Lusy Modrý květ, Konnii Modrý květ a Frederiku Kalis z Třeště. Doplnit by se dala i Elizabeth z Haliparku, Mystic Modrý květ, Dareia Shire Pazzda i Aira Bianka Danielova volba (kdyby na stole tolik nezlobila). Hodně se mi líbila mladičká Bertha La Faye Al Maarii Sapphire. Myslím, že o ní ještě uslyšíme. Jistě vám neuniklo, jak veliká je shoda mezi mým výběrem a pěknými výsledky těchto psů. Na druhé straně bych i tentokrát některým psům známku VD nedala (přestože jsem důvodům pana rozhodčího plně rozuměla) a jiným naopak ano. Obměna hodnocení by se ale týkala jen 4 labutěnek a 4 naháčů. Vše závisí na tom, kdo co považuje za prioritu a jak má nastaven žebříček hodnocení. Bez subjektivního přístupu bychom se na výstavách nudili, protože by všichni rozhodčí posuzovali stejně.

BOB CCD -  Kevin Modrý květPro mě bylo Brno opět nevšedním zážitkem a kdybych v září ve stejný termín nejela do Maďarska, určitě bych přijela pokoušet štěstí k panu Kučerovi na národní výstavu do Brna. Je tam pro čínské naháče delegován. Jistě se ale potkáme příští rok, který míním programově vyhlásit za "Codýskův" protože Gessi už jezdit nebude. Uvidíme...

V Brně se letos udála i věc vpravdě historická. Poprvé tu mohli majitelé psů s titulem BOB nechat vyfotografovat své svěřence a zdarma získali barevnou fotografii velikosti A4. Akci pořádal časopis Svět psů na jehož stránkách najdete galerii vítězů všech plemen, jejichž majitelé nabídku využili.

Prohlídka na stole. Kontrola skusu. Feny labutěnky - třída mladých Bria Aktark Konnie Modrý květ 2561 - Ocenění fenky Frederika Kalis z Třeště je v knize rozhodčího bez uvedeného titulu. Na posudku fena titul má. Co tedy platí?
Aranka Gabri-Aki ? Dareia Shire Pazzda Ch. Albi Ga-He-Mi Banhilaré Pernštejnský anděl Elizabeth z Haliparku Feny hairless třída otevřená

Všechny naháče posuzoval /Judge: 
Tomáš Kučera -
(Česká republika - Czech republic)

Čínský chocholatý pes osrstěný - Powderpuff

Class Dog Result Owner

P-TM

Brisco il Dorfi Al Maarii Sapphire

B75_BriscoIDaMarSaph4603.jpg (34052 bytes) V1-

Dandanová

 

Casper Magni Loquentia

B75_CasperMLq4597.jpg (30466 bytes) V2

Pochopová

 

Chuan z Jasné hvězdy

B75_ChuanzJH4599.jpg (31601 bytes) VD3

Chudejová

 

Fredericus Kalis z Třeště

B75_FredericusKzT4600.jpg (41381 bytes) VD4

Talpa

P-Mz

Aren Zo Csamoro All Maarii Sapphire

VD1

Dandanová

P-TO

Cliff Čertova stěna

B75_CliffCS4613.jpg (38807 bytes) D

Papšová

 

Praclík Alexa Lachesis

B75_PraclikAl4615.jpg (34871 bytes) D

Cimlová

P-TS

Ch. Cody z Haliparku

B75_CodyzH4618.jpg (40285 bytes) V1, CAC, res. CACIB

Brychtová

F-TD

Amálka Šumbera

B75_AmalkaSumbera4623_2533.jpg (38426 bytes) VN2

Svobodová M.

 

Bria Aktark

B75_BriaAktark4624_2534.jpg (40394 bytes) VN1

Krátká

F-TM

Basilé z Aibonu

B75_BasilezAibonu4627.jpg (35394 bytes) VD4

Blažková

 

Bertha La Faye Al Maarii Sapphire

B75_BerthaLFAMSaph46282536.jpg (37783 bytes) V2

Frolíková

 

Fellicita Kalis z Třeště

abs.

Kusá

 

Lenci Modrý květ

B75_LenciMK4632_2538.jpg (39569 bytes) V3

Pikalová

 

Lusy Modrý Květ

B75_LusyMK4630.jpg (36151 bytes) V1, CAJC

Pospíšil

F-Mz

Dajána Kalis z Třeště

B75_DajanaKzT4635.jpg (44295 bytes) V1, CAC

Suchánková

F-TO

Bianka Candy ze země pokladů

B75_BiankaCzeZP4638_2541.jpg (29644 bytes) VD3

Válek

 

Geries Pupo-Haichi

B75_GeriesPH4643_2542.jpg (35323 bytes) VD2

Siváňová

 

Jch. Ajka Libachar

B75_AjkaLib4645_2543.jpg (35168 bytes) V1, CAC

Chlpíková

F-TS

Ch. Konnie Modrý květ

B75_KonnieMK4647.jpg (38205 bytes) V2, res. CAC

Pospíšil

 

Ch. Sasquehanna Sabda

B75_SQSabda4653.jpg (36376 bytes)V1, CAC, res. CACIB

Lukaszuk

F-TV

Ich. Gwendy od Zlaté Samanty

V1, Nejlepší veterán

Hořáková

Čínský chocholatý pes bez srsti - Hairless

Class Dog Result Owner

P-TD

Benjamin Aktark

abs.

Krátká

P-TM

Dendre Orange Pazzda

B75_DendOPzz4659.jpg (38835 bytes)D

Šnajdrová

P-Mz

Sunny Boy od Chlpíků

B75_SunnyBChlp4663.jpg (42361 bytes)VD1

Jelínková

P-TS

Ch. Albi Ga-He-Mi

B75_AlbiGHM4664.jpg (41824 bytes)V2, res. CAC

Machová

 

Ch. Casanova Pupo-Haichi

B75_CasanovaPH4674.jpg (45584 bytes)V4

Kvíčalová

 

Ch. Irwin Modrý květ

B75_IrwinMK4666.jpg (48820 bytes)V3

Dandanová

 

Ch. Kevin Modrý květ

B75_KevinMK4678.jpg (37208 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB

Pacinová

P-TV

Ich. Bextry Modrý květ

B75_BextryMK4691.jpg (50195 bytes)V1-

Firtschová

 

Ice Moonswift od Zlaté Samanty

B75_IceModZS4687.jpg (44999 bytes)V2

Křivánková

F-TD

Aysheeel Plyšový přítel

B75_AyasheePlysP4695.jpg (36180 bytes)N

Duspiva

 

Banshee Jay Spolov

B75_BanshJSpolov4697.jpg (48240 bytes)N

Kvíčalová+Šlahůnková

F-TM

Aisha Gabri-Aki

B75_AishaGA4701.jpg (34378 bytes)VD

Bártová

 

Daissi Čičiko

B75_DaisssiCCK4710.jpg (40749 bytes)VD

Vojtková

 

Dellfess z Frýdeckého zámku

B75_DellfeszFZ4703.jpg (39927 bytes)VD

Švrčková

 

Frederika Kalis z Třeště

B75_FrederikaKzT4707.jpg (45445 bytes)V1, CAJC
(v knize rozhodčích titul CAJC není uveden)

Kusá

 

Hannah z Haliparku

B75_HannahzH4717.jpg (38810 bytes)VD3

Trojanová

 

Mystic Modrý květ

B75_MysticMK4727.jpg (38526 bytes)V2

Skřivan

F-Mz

Baarea Magni-Loquentia

B75_BaareaML4741.jpg (28181 bytes)V2, res. CAC

Bártová

 

Dulzaina Avokaduh

B75_DulzainaAvk4738.jpg (38774 bytes)VD4

Postlová

 

E-Sexy Pastoral

abs.

Kurnatowska

 

Jch. Dareia Shire Pazzda

B75_DareiaSPzz4737_2567.jpg (47066 bytes)V1, CAC

Linhart

 

Tropicana Tracy od Chlpíků

B75_TropicanaTChlp4740.jpg (28366 bytes)V3

Cachová

F-TO

Aira Bianka Danielova volba

B75_AiraBDanvol4771.jpg (40174 bytes)vyloučena

Válek

 

Banhilaré Pernštejnský anděl

B75_BanhilarePA4776.jpg (36770 bytes)V2, res. CAC

Halouzková

 

Diablesa Dina Avokaduh

B75_DiablesaDAvk4759.jpg (42759 bytes)V4

Krňávková

 

Elizabeth z Haliparku

B75_ElizabethzHaliparku4777.jpg (47979 bytes)V3

Markovičová

 

Genie Pupo-Haichi

B75_GoldiePH4774.jpg (40619 bytes)V

Fritschová

 

Jch. Goldie Pupo-Haichi

V

Machová

 

Kiara Modrý květ

B75_KiaraMK4775.jpg (46497 bytes)V1, CAC

Strnadová

 

Ruby Donky od Chlpíků

B75_RubyDChlp4769.jpg (27102 bytes)V

Tůmová

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ

B75_GessiMK4790.jpg (37579 bytes)V1, CAC, CACIB

Brychtová

Ch. Sasquehanna SabdaTitul Interchampion splnila Ch. Sasquehanna Sabda
(po Gessi Modrý květ získala CACIB ze res. CACIB).
Titul Český šampion splnila Ajka Libachar
Ch. Kevin Modrý květ - vybrán do užšího finále v BIG

Peruánský naháč malý - Perro Sin Pelo del Perus Small

Class Dog Result Owner
P-TV Ch. Aron od Zátoky B75_PNAronodZ4559.jpg (25827 bytes)VD1 Růžičková
F-TO Elentári Panky V1, CAC, CACIB, BOB Malíková
  Jch. Astral Gavany´s Bohemia V2, res. CAC, res. CACIB Chlpíková
F-TV Ich. Clerie Taschi-Rimpo V1- Doležalová

Peruánský naháč střední - Perro Sin Pelo del Peru Medio

Class Dog Result Owner
P-Mz Ashley Boy od Cidliny B75_PNAshleyBCid4557.jpg (27049 bytes)V1, CAC, CACIB Křelinová
P-TS Ch. Este Pedro Cler-Arwen V1- Straková
P-TV Ch. Bubáček Vespa B75_PNBubacekVespa4563.jpg (48931 bytes)VD1 Doležalová
F-TM Binkie z Krásného Botiče B75_PNBinkiezKB4566.jpg (35297 bytes)V1- Bašná
F-Mz Aileen od Cidliny B75_PNAileenCidl4572.jpg (44756 bytes)V1, CAC, res. CACIB Balajková
F-TS Ch. Caqueta Illapa Pazzda B75_PNCaquetaIPzz4573.jpg (29828 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB Linhart

Peruánský naháč velký - Perro Sin Pelo del Peru Grande

Class Dog Result Owner
P-TD Viracocha de Bodhisattva B75_PNViracochadB4575.jpg (29389 bytes)N Viel

P-TM

Briss Nort Brun

B75_PBrissNB4581.jpg (34068 bytes)V1, CAJC, BOB

Bidařová

P-TV Aratan Cler-Arwen B75_PNAratanCA4586.jpg (43568 bytes)V1, Nejlepší veterán Straková
F-TD Vilca Nazca de Bodhisattva abs. Viel

F-Mz

Uqllu Pachamama de Boshisattva

V1, CAC, CACIB

Viel

F-TS

Ch. Uqllu Calista de Bodhisattva

B75_PNCalistadB4592.jpg (33201 bytes)VD1

Růžičková

 

Ch. Uqllu Inti de Bodhisattva

VD2

Viel

03.07.2005 Libuše Brychtová - info z www. intercanis.cz 
Foto: ing. Hanuš Brychta