Jaký byl náš rok 2003?

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Samostatná FOTOGALERIE 2003 - maximum fotografií najdete u jednotlivých výstav. Stačí kliknout na název akce.

Před rokem zhruba touto dobou jsem porušila obecně známou zákonitost: Nikdy neříkej: "Nikdy". Do ohlédnutí za naším výstavním rokem jsem v hlubokém přesvědčení napsala, že příležitost, jakou jsme s manželem a s našimi pejsky dostali v roce 2002, v podobě shody mnoha příznivých okolností, se už nikdy nebude opakovat. Teď, o dvanáct měsíců později, sedím znovu u počítače a v němém úžasu sestavuji přehled toho, co se všechno stalo. Je to skutečnost nebo sen? Jestli jde o skutečnost, je těžko uvěřitelná, jestli je to sen, pak se nechci probudit! V každém případě si sypu popel na hlavu a kajícně přiznávám - neměla jsem pravdu. Rok 2003 v mnoha ohledech překonal rok 2002 a byl prostě skvělý! Však se podívejte spolu se mnou, co všechno může přinést pouhých 365 dní.

Na začátek to nejdůležitější: počet pejsků se u nás doma nezměnil, všichni jsou zdraví a v naprostém pořádku. Výstavní naháčci, tedy Akim s Gessi, na jejich kariéru dohlížející Arníček i zasloužilí veteráni Aiwen, Aryan a kníračka Ája a Arisek, i nyní spokojeně pochrupují ve svých postýlkách. Pravda, knírači už jsou třináctiletí, leč temperamentu jim naštěstí neubývá, Aryánek si stále drží prim nejstaršího a ve skvělé kondici žijícího čínského naháče v Čechách (narozen 10.5.1991), Aiwinka po zdravotně indikované kastraci přibrala nějaké to kilečko navíc, z Arníčka i Akima jsou zkušení krycí psi a z Gessi se stala elegantní sebevědomá mladá dáma každým coulem. Dům u Malvazinky obývaný "sedmi psíky z Haliparku" dýchá svým normálním životem a to je dobře.

Junior Best of Day - Belissa z Haliparku, maj. Krausová, Brychtová* Rok 2003 nám začal už 12. ledna mezinárodní výstavou ve Vrtojbě ve Slovinsku. Výprava byla výjimečná, protože s Akimem a Gessi (vždy spolucestujícího Arníčka nebudu pokaždé zmiňovat, ale vězte, že ani jednou s námi na výstavě nechyběl!) poprvé jeli i dvě naše "béčkové" psí děti Briliant a Belissa. Do kolektivu se zapojil i devítitýdenní Dios z našeho loňského vrhu, který se jel podívat na svého eventuálního pánečka a poprvé se projít ve výstavním kruhu (A jak mu to šlo!). Výstava dopadla skvěle! Gessi hned na začátku sezóny získala svůj 30. titul BOB a dvakrát jsme byli vidět na stupních vítězů: pár Brileček a Belissa obsadil 2. místo a Belisse se podařilo v ohromné konkurenci a na její první výstavě získat dokonce titul Junior Best of Day!

Nástup soutěžících do ATK Top Ten 2002.* Prvního února jsme se zúčastnili Slavnostního klubového setkání Maďarského klubu malých plemen ATK a soutěže TOP 10. Akim se stal Psem roku 2002, Gessi Fenou roku 2002, pohár za úspěchy chovatelské skupiny Modrý květ putoval do Prahy k Jirkovi Pospíšilovi a Gessi obsadila 4. místo v Top Ten. Akim a Gessi navíc zabodovali na 2. a 3. místo v absolutním počtu získaných bodů.

Dios z Haliparku* Tradiční březnový mezinárodní Graz v Rakousku předznamenal, jak si povedeme po většinu roku. Kolikrát jen se sešel Akim s CACIBem s Gessi s CACIBem v soutěži o BOB!  Můj manžel se s Akimem postupně vypracoval na dobře sehranou dvojici a jejich výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. BOB v Grazu získala Gessi a do nového domova ve Vídni odcestoval Diosek.

Ich. Akim Hvězda z Podmok.* Po dvouměsíční pauze jsme ve velké sestavě (naši psi + Angelika Nezkrotná markýza a její a Akimův synek Cody z Haliparku) vyrazili do světa hned na dvě výstavy najednou. První z nich byla mezinárodní v Luxembourgu, kam jsem se chystala velice dlouho a nutno dodat, že docela s obavami. Ale výsledek risku stál za to: Cody - Junior šampion Lucemburska, Angelika i Gessi  - šampionky Lucemburska a Akim CACIB a BOB.

* Po noční cestě jsme tentýž víkend k ránu stanuli v Berlíně na druhé mezinárodní výstavě. My s manželem jsme byli vyřízení, pejskové ovšem v naprosté pohodě, což dokázaly i jejich výsledky. Angelika res. CAC za Gessi (poprvé se v Německu posuzovaly variety zase dohromady!), Cody Jugendsieger, Akim Sieger Berlína, Gessi k tomu přidala BOB, pro mě ohromující vítězství v Best in Group a 4. místo v Best of Day. Zmíněný víkend je v našich análech zapsán opravdu zlatým písmem.

"E" z Haliparku"F" z Haliparku* 29.3.2003 se v naší stanici, ale v době porodu u Vendulky Nohejlové, narodily naše vrhy "E" a "F" z Haliparku. Jeden nad ránem, druhý večer. Mrňátka si užila pět báječných týdnů se svými maminkami u Venduly "na venkově" a pak už se přestěhovala kvůli výchově do Prahy a k mojí smečce, aby se pod mým vedením s celodenní péčí naučila všemu potřebnému pro život s novými pánečky. Teď už vím, že všichni mají vynikající majitele, z nichž většina v započaté práci pokračuje a určitě se s mnohými z nich uvidíte i vy.

* Další rakouská výstava, tentokrát ve Wieselburku, znovu potvrdila mojí dlouholetou zkušenost, že naprosto každá výstava je záležitostí otevřenou a může kdykoliv dopadnout jakkoliv. Největší překvapení obvykle nastane, máte-li podle katalogu dojem, že výsledky jsou téměř jednoznačné. Akim i Gessi si tentokrát odvezli res. CACA a res. CACIB. Naštěstí v té době už oba byli rakouskými šampiony.

*Briliant a Belissa - 1. místo v BIS párůMaďarský víkend se dvěma samostatnými mezinárodními výstavami v Szilvászváradu stál zase za to. Sestava Briliant, Belissa, Akim a Gessi odvezla, co se za dané situace dalo. Belisska 2x HPJ, Akim 2x CACIB, Gesska 2x BOB, 3. místo v BIG a pár Briliant a Belisska 1. místo! 

* Z východní části Evropy jsme o týden později zamířili znovu na západ - do Německa. Naším cílem bylo splnění podmínek šampiona VDH pro Gessi a jednou z možností byla účast na mezinárodní výstavě v Erfurtu. Gessi šampionát opravdu splnila, Akim získal další CAC, v páru s Gessi obsadili nádherné 2. místo a Gessi znovu dosáhla mezi finalisty na druhé místo a titul res. BIG! Sezóna se vyvíjela vskutku zajímavě a já si říkala, kdy se asi z toho snu probudím.

* První květnový víkend jsme se poprvé odvážili do jámy lvové - do Polska, do čtyřicetihlavé konkurence na mezinárodní výstavu v Lodži. Největší kus práce odvedla Belisska, která si z konkurence 9 fen odvezla CWC! Akim získal za pozdějším držitelem 3. místa v BIG Ch. Nababem Germanika res. CACIB a Gessi CACIB + titul Nejlepší fena. Odjížděli jsme opět nadmíru spokojení.

* BIG Maribor 2003 - Ich. Akim Hvězda z Podmok.Nedostatek vhodných termínů slovinských výstav nás dohnal k účasti na výstavě národní a to v Mariboru. Což o to, na tuhle akci jsme z loňska rádi vzpomínali, neboť zdejší setkání s anglickou rozhodčí I. třídy Pamelou Cross-Stern patří mezi zážitky na celý život. Uznejte sami jak často se vám poštěstí, aby vašeho psa posuzovala dáma, která byla pozvána k posouzení Best in Show na Crufts! Nám se to povedlo a navíc paní rozhodčí způsobila, že jsme začali plnit podmínky Slovinských šampionátů. Zadařilo se nám i letos, v plné síle a opět neuvěřitelně: Belissa Prvak mladých a 4.-5. místo v BIS junior (ze všech plemen 10 skupin FCI!), Briliant i Gessi získali CAC. O hvězdný konec se postaral Akim, který dostal BOB a ještě vyhrál IX. skupinu FCI s titulem BIG!

* Každým rokem jezdíme na jarní dvojkombinaci výstav v Maďarsku. První se vždy koná CACIBová Budapešť. Letos posuzovala další anglická rozhodčí Liz Stannard, jejíž jméno často uvidíte u plemen IX. skupiny FCI. Jejím rozhodnutím Cody i Belissa obdrželi HPJ (fenečka splnila podmínky Maďarského šampiona mladých a navrch si odvezla titul Best junior), Gessi dosáhla na CACIB a ještě vyběhala se skupinou Modrý květ 2. místo! Vidět byl i držitel BOB Cenn Modrý květ, když přidal titul res. BIG i peruánka Anika Sokolovská jednička se shodným umístěním! Čeští vystavovatelé naháčů tady o sobě dali vydatně vědět.

3. místo BIS interšampionů ATK - Akim Hvězda z  Podmok (2. místo Ich. Cenn  Modrý květ)* O den později proběhla klubová výstava ATK, opět v Budapešti. Posuzoval Tamás Jakkel a ačkoliv byly variety nečekaně posuzovány společně, bylo nač se dívat. Briliant z Haliparku V2, Cody a Belissa z Haliparku Kluboví vítězové mladých, Akim vítěz Best in Show vítězů třídy otevřené a ještě 3. místo v BIS intešampionů, Gessi Klubová vítězka a BOB, Cody s Angelikou Nezkrotná markýza obsadil 2. místo v párech a chovatelská skupina Modrý květ 1. místo. Co dodat? Byla nás veliká parta a o úspěších každého z nás si přečtěte celou reportáž.

* Jarní výstavní sezóna byla v plném proudu a my jsme podruhé zamířili do Polska. Datum 25.5., nádherné počasí a CACIBová výstava Prestige Leszno se ukázala být dalším Akimovým dnem. Belissa si rozhodnutím Erwina Deutschera odvezla CWC, Gessi CWC a res. CACIB, Akim BOB, 1. místo v Best in Group a ještě 5. místo v BIS, neboť v neděli soutěžili vítězové všech 10 skupin FCI. Abych pravdu řekla, ještě jsem tak úplně nepochopila, co se ten den všechno stalo, ale považuji to za malý zázrak.

* Celý rok jsme se pečlivě chystali na World dog show v Dortmundu. Kromě řady českých  psů i fen  se do soutěže opět chystala chovatelská skupina Modrý květ. Z mých svěřenců a odchovů nejlépe uspěla Gessi V3, Akim se s oceněním Výborný dostal do užšího osmičlenného finále, Cody z Haliparku i Beissa z Haliparku získali výbornou a Dios z Haliparku velmi nadějnou 3. Chovatelská skupina Modrý květ pak obsadila fantastické 2. místo z konkurence 54 skupin!

* CACIB Pápa - res. BIG - Ich. Gessi Modrý květBez větší nadsázky by se nedělní část mezinárodní výstavy v maďarské Pápě dala nazvat Dnem českých čínských chocholatých psů. Briliant z Haliparku získal res. CAC, Akim CACIB, Belissa z Haliparku HPJ, Cody z Haliparku též HPJ, čímž splnil podmínky Maďarského šampionátu mladých a ve finále ještě přidal titul Junior res. BIG, pár Briliant a Belissa z Haliparku vyhráli soutěž párů, Gessi k BOB zvládla res. BIG a nakonec Dios z Haliparku si odvezl titul Puppy Best of Day.

* Také víkend, který následoval hned po Pápě byl pohádkový naprosto po všech stránkách. 21. a 22. 6. jsme se vydali na dvě mezinárodní výstavy do Švýcarska, do Luzernu. Druhá mezinárodní výstava byla současně pořádána jako klubová pro SZC. Akim si odvezl z obou dní res. CACIB, Gessi 2x CACIB, z neděle titul Klubového vítěze, BOB, vítězství v BIG a navrch titul Reserve Best in Show. Jestli se v mém životě někdy staly nezapomenutelné momenty, pak tyto čtyři dny ve Švýcarsku k nim budou rozhodně patřit.

3. místo BOD Junior - Jch. Cody z HaliparkuPropet 2003 - propagace všech plemen naháčů L. Brychtová* Na mezinárodní výstavě psů v Brně, která měla podnázev "Mid+East Europe Cup" jsem sice své psíky nevystavovala, ale byli tu se mnou na veletrhu Propet, kde jsem, kromě moderování části programu pro vydavatelství Minerva, měla možnost v samostatném programovém bloku propagovat i naháče. Na výstavě ale soutěžily odchovy z Haliparku a šlo jim to výtečně! Briliant a Cody z Haliparku získali titul Junior Winner Mid+East Europe Cup, Cody navíc obsadil 3. Best of Day junior dog! přičemž ve finálovém výběru mladých byli pejskové oba. Cibetka si odvezla výbornou 2 a Casey výbornou. Prázdniny mohly začít. 

Eso a Elizabeth z Haliparku - 3. místo párů ve věku 3,5 měsíce. Majitelé: manželé Markovičovi* Moji pejskové si zasoutěžili po měsíční pauze až na CACové výstavě v Györu, která byla zajímavá účastí potomků ze tří vrhů naší stanice z Haliparku. Soutěžil Cody HPJ, Dios velmi nadějný 1 v dorostu, Eso a Elizabeth velmi nadějní 1 ve třídě štěňat,  Akim res. CAC a Gessi BOB + 4.- 6. BIG. Největším úspěchem i krásným překvapením bylo 3. místo páru Eso + Elizabeth z Haliparku, na které se postavili ve věku 3,5 měsíce!

* Další "poprvé" v našich soutěžích se událo na výstavě Golden Dog Trophy - Liége - 26.7.2003. Poprvé jsme totiž vyjeli do Belgie, kam nás přilákala nám neznámá rozhodčí z Irska. K Akimovi s Gessi jsme přibrali Codyho a dobře jsme udělali. Cody získal titul Best junior, Akim CACIB a Gessi k CACIBovi svůj 40. BOB.

* Předem plánovaná letní výprava do Maďarska na "melouny", rozumějte opravdu ovoce, nás zavedla na CACovou výstavu do Esztergomi. Poprvé jsem ve třídě štěňat předvedla Faraa z Haliparku, Akim získal CAC, Gessi CAC, BOB a ve finále 3.- 6. místo v BIG. Na výlet s námi jela i Jitka Hořáková se svými holčičkami Angelikou (CAC) a Gwendy (Best veteran).

* Na dvě mezinárodní výstavy do Bratislavy jsme jeli trénovat výhradně kvůli říjnové evropské výstavě a to jak s pejsky tak s chovatelskou skupinou. V bezesporu evropsky silné konkurenci dostal Akim res. CACIB a  CAC, Gessi 2x CACIB, BOB, res. BIG (navíc splnila podmínky slovenského Grand šampiona) a chovatelská skupina Modrý květ obsadila v sobotu 2. místo. Podívat se můžete i samostatné fotogalerie.

* Nádherné počasí na mezinárodní výstavě po Alpami v Innsbrucku přispělo k tomu, že Akim si odvezl res. CACA, neb vypuklo období jeho druhých míst za Sampanem Basta, Gessi získala CACIB a Farao si pěkně zatrénoval. V Alpách bylo při zpáteční cestě nádherně!

res. BIS Trbovlje - Ich. Gessi Modrý květ* Do řady nezapomenutelných akcí se zapíše nevinně vypadající a jen CACová výstava v Trbovlje z 31.8. V deštivé kalamitě, jakou nepamatujeme, nás kupodivu čekala i smršť úspěchů:  Irwin Modrý květ, kterého nám sebou svěřila Ilona Dandanová, se mnou vyhrál v lijáku Junior Best in Show, pokus se zatím nevyzkoušeným párem Ich. Akim Hvězda z Podmok + Belissa z Haliparku vyšel a dvojice stála na stupni nejvyšším a Ich. Gessi Modrý květ zkusila nejvíc. Získala však vítězství v BIS speciální výstavy malých plemen, vzápětí v BIG IX. FCI skupiny a navrch ještě res. BIS. Domů jsme se vraceli na kůži promočení, ale téměř jako ve snách.

* Tu a tam jsem v Čechách zaslechla narážky na to, že se se svými psy bojím do české konkurence a jezdíme si "jen tak" vyhrávat do ciziny. To, že se slušně snažím ostatním nepřekážet, jaksi nebylo vzato na vědomí. A tak jsme 13.9. vyrazili na Klubovou výstavu KCHN do Přerova, které se zúčastnilo 93 číňánků. Akim získal V3, Gessi Klubového vítěze i BOB a velikou radost mi udělaly naše odchovy. Eso a Elizabeth z Haliparku vyhráli třídy štěňat i soutěž párů a Elizabetka dokonce Baby BIS. Titul Klubového vítěze mladých si odvezla Cibetka z Haliparku. A mohli jsme chutě pokračovat do Keckemétu.

res. BIS Veteránů - Ich. Gwendy od Zlaté Samanty, maj. Jitka Hořáková* Do Maďarska s námi jela Jitka Hořáková s Gwendy a Angelikou a právě jim se tady 14.9. na CACIB výstavě v Kecskemétu hodně dařilo. Angelika porazila všechny své soupeře a získala nesmírně cenný BOB, Gessi odvezla res. CACIB, Akim res. CAC, malý Farao z Haliparku se dostal až do finale puppy a tečku udělala Gwendy svým 2. místem v BIS veteránů! Víte jak hezky se nám jelo domů?

* Už za týden jsme zamířili do Slovinska, kde nám ovšem čáru přes rozpočet udělala změna rozhodčí. Místo toužebně očekávané Kanaďanky nás 21.9. v Lendavě znovu dostala rozhodčí z minulého týdne. Akim tedy opět res. CACIB za Sampanem, Gessi pro mě překvapivě CACIB i BOB.

* A do třetice jižně mířených zahraničních cest ještě 28.9. Chorvatsko a Varaždin, s konkurencí obdobnou předchozímu týdnu. Farao poprvé soutěžil v konkurenci a získal VN 1 nad First Sampanem, Akim tradičně res. CACIB, zato Gessi zabodovala, k CACIBu přidala BOB a ještě 3. místo v BIG.  Splnila i podmínky šampiona Chorvatska.

Jch. Belissa z Haliparku - Eurodogshow Bratislava - CAC. Maj. Marcela Krausová* Neděle 5.10.2003 - to bylo datum výstavního dne na Eurodogshow v Bratislavě, na kterou jsme se celé léto pečlivě připravovali. Báječně se předvedly naše odchovy, když Eso i Elizabeth z Haliparku zvítězili ve třídách dorostu, Briliant z Haliparku obsadil čtvrté a Casey z Haliparku třetí místo v mezitřídě, Cody z Haliparku druhé místo ve třídě mladých, Cibetka třídu mladých vyhrála, stejně jako Belissa z Haliparku mezitřídu. Gessi ve třídě šampionek obsadila třetí místo za dvěma zástupkyněmi z Polska. Hvězdou našeho tábora se stal Akim Hvězda z Podmok, když po loňském úspěchu Cenna Modrý květ získal titul Evropského vítěze  2003 opět pro Českou republiku. Podívejte se i na fotogalerii.

Ich. Gwendy od Zaté Samanty - res. BIS veterán ATK* Evropskou výstavou jako by se spustila vlna dalších neuvěřitelných výsledků. S partou kamarádů jsme stejně jako na jaře vyrazili na dva dny do Budapešti na dvě mezinárodní výstavy a na večerní CAC výstavu Alpok Adria - ATK. Chovatelská skupina Modrý květ si tu po Evropě spravila chuť, když odvezla jedno první a jedno druhé místo, Gessi se za trojí titul BOB podařilo získat prestižní Budapešťský pohár, Akim s Cennem se rovným dílem podělili o CACIBy, 1. místo ch.s. Modrý květ - CACIB BudapešťFarao z Haliparku pokaždé vyhrál třídu dorostu, stejně jako Elizabeth z Haliparku, následovaná Esem z Haliparku, ze speciální výstavy si BOB odvezl Dios z Haliparku. Na třech výstavách bylo skupinu českých číňánků znovu vydatně vidět, však se podívejte sami. Bodovala i veteránka Gwendy Jitky Hořákové, (res. BIS veterán v ATK), v junior handlingu nebyl k přehlédnutí Casanova Pupo-Haichi (otec Arnold Malyshka Airin) s Janou Kvíčalovou. A Gessi zase slízla smetanu: na speciální výstavě vyhrála BIS Interšampionů a druhé místo v BIS celé výstavy a v neděli přidala res. BIG na výstavě mezinárodní. Našemu snu ještě nebyl konec.

* Do Rakouska na mezinárodní výstavu 9.11. s udělováním titulu Bundessieger 2003 v Tullnu jsme jeli pokusně. Gessi měla prestižní titul z loňska a u Akima šlo v silné konkurenci víceméně o pokus. Jenomže co se nestalo! Nejen, že si titul Bundessiegra odvezli oba moji svěřenci, ale Akim navrch přidal BOB, nejlepšího psa ÖZK, nejlepšího jedince ÖZK a ještě res. BIG.

50x BOB a znovu "kulatiny " v Belgii - Ich. Gessi Modrý květ* Po necelých čtyřech měsících jsme opět zamířili do Belgie, tentokrát do Kortrijku na 40. jubilejní mezinárodní Eurodogshow. Do dálavy se s námi vydali i manželé Fritschovi, se kterými jsme naplánovali další pokus v soutěži chovatelských skupin. Ačkoli se to zprvu nezdálo pravděpodobné, CACIBy si i přes zahraniční konkurenci podělil Cenn a Akim, a Gessi s Eyllin. Rozhodčí Peter Prins z Holandska jistě netušil, jak zajímavé je tentokrát jeho rozhodování v soutěži BOB mezi Cennem a Gessi. Cenn čekal na BOB s číslem 30, Gessi na BOB s číslem 50. Jsem přesvědčená, že řízením osudu padl los na Gessi a tak ve stejné chvíli, kdy se v Čechách děly nepříliš roztomilé věci proti mě, fenka dosáhla svého rekordního úspěchu. A jak už život někdy laškuje, krásný výstavní den završilo vítězství chovatelské skupiny Modrý květ pana Pospíšila.

* V sobotu 22. listopadu jsme se výtečně pobavili na kynologickém plese v Národním domě na Vinohradech v Praze a hned po něm jsme vyrazili noční jízdou na CACovou výstavu do Ljubljany ve Slovinsku s nadějí na poslední čekatelství zdejších šampionátů pro Akima i Gessi. Přes naše očekávání se konkurence neodstavila, ba ani nepřihlásila, a tak se oba moji svěřenci stali Slovinskými šampiony a malý Farao se opět vešel mezi finalisty v BIS dorostu. 

* Poslední klasicky soutěžní akcí roku 2003 se pro nás staly dvě víkendové mezinárodní výstavy v Záhřebu. Jezdíme sem rádi, poměrně vytrvale a obvykle vozíme slušné úspěchy. Ani tentokrát nás Zagrebački velesajam, budoucí místo konání Evropské výstavy v roce 2007, nezklamal. Tedy nezklamal je opravdu slabý výraz pro to, čím Akim i Gessi uzavřeli sezónu. Akim z obou výstav odvezl CACIB (sobotní byl jeho v pořadí 35.), Gessi též 2x CACIB (sobotní v pořadí 45.) k tomu 2x BOB a navrch jednou 3. a jednou 1. místo v Best in Group! Dodat není co.

Farao z Haliparku* Díky Faraovi se stala naší úplně poslední výstavou prosincová Budapešť se soutěží nejvyšší, tedy se Šampionem šampionů Maďarska 2003. Mezi téměř 400 šampiony byli i 4 číňánci. Akim vyhrál svou třídu, Gessi nad ním získala BOB a ve finále IX. skupiny FCI si, stejně jako loni, vyšlapala místečko na stupních vítězů. Letos mělo číslovku tři (3. v Best in Group) a po loňském druhém místě na téže prestižní výstavě se stalo malou senzací. Žádné jiné společenské plemeno zatím totiž nedokázalo své umístění na stupních vítězů zopakovat!

Shrnutí - Summary
Akim a Gessi získali letos na 38 výstavách v 11 zemích Evropy, kde je hodnotilo 42 různých rozhodčích z 23 zemí:
3x 1. místo BIS, 4x res. BIS, 1x BIS 3, 1x BIS 5, 6x BIG (4x Gessi, 2x Akim), 5x reserve Best in Group, 3x 3. místo BIG, 5x finálové umístění BIG do 6. místa, 1x Evropský vítěz, 2x Bundessieger, 3x Klubový vítěz 2003 (ČR, Maďarsko, Švýcarsko), 28x BOB (Gessi 23x, Akim 5x), 38x CACIB (Gessi 24x, Akim 14x), 11x res. CACIB (Gessi 3x, Akim 8x), 55x CAC (Gessi 34x, Akim 21x), 13x res. CAC (Gessi 1x, Akim 12x), 2x V3 (Gessi 2x, Akim 1x), 1x výborný bez pořadí (Akim).
Gessi z 38 výstav 35x vyhrála svou třídu a 2x byla třetí (na evropské a světové výstavě). Akim 21x vyhrál třídu, 12x byl druhý, 1x třetí a 1x výborný. Největší počet našich konkurentů se sešel na světové výstavě v Dormundu (136), na evropské v Bratislavě (103), na klubové KCHN v Přerově (93), na dvou MVP v Bratislavě (43 + 45), na MVP v Lodži (40). V průměru jsme se potkávali s 23 konkurenty.

Páry a chovatelská skupina
Akim s Gessi spolu stáli letos jen jednou na stupních vítězů v páru (byli druzí), 2x pod mým vedením zvítězil pár Briliant a Belissa z Haliparku, jednou byli druzí, jednou se mnou zvítězil pár Akim Hvězda z Podmok s Belissou z Haliparku. Gessi 6x soutěžila v úspěšné chovatelské skupině Modrý květ, z toho 3x vítězně. Akim s Gessi dokončili tyto šampionáty: 2x šampion Německa - VDH, 2x Slovinský šampion, 2x Chorvatský šampion, 1x šampion Lucemburska, 1x Rakouský šampion, 1x Slovenský Grand šampion, 1x Maďarský Show šampion, 1x Austrian double šampion.

Mezi nejcennější tituly patří letošního roku patří:
Gessi Modrý květ - res. BIS CACIB show Luzern, res. BIS ATK show, 3. místo BIG Champion of Champions Hungary 2003, 1. místo BIS Toy breeds show Trbovlje, 1. místo BIS Interchampionů ATK, 4. místo Best of Day + BIG Berlín, Fena roku ATK.
Akim Hvězda z Podmok - Evropský vítěz 2003, 5. místo BIS + BIG CACIB Prestige Leszno, 1. místo BIS ATK vítězů třídy otevřené, res. BIG a Best Zwerghund ÖZK na BSg. Tull, Pes roku ATK.

Co dodat letos?
Snad jen veliké poděkování všem, kterým patří, a všude tam, kam patří. Stalo se vše, co se stát mělo a já jsem nesmírně vděčná za každý okamžik. Celý rok byl pro nás jako jeden velký sen. Doufám, že si ho s námi užili i naši pejskové, protože jsou u nás vždy na prvním místě, naši blízcí, protože je máme rádi, naši kamarádi, protože s nimi se můžeme nezištně podělit o radost z úspěchů a také vy, čtenáři našich stránek, protože můžete kdykoliv čerpat z našich zkušeností.
Takže díky vám a nedejte se nikdy a nikým otrávit. Nashledanou na dalších výstavách 2004.

3.1.2004 - Libuška

PS
Chcete-li si zavzpomínat na výstavy v ČR, pomůže Vám náš rychlo-kalendář  výstav 2001, 2002, 2003
** Letošním úspěchům našich odchovů věnuji samostatnou stránku - vydržte !!!