Klubové výstavy (Club show KCHN CZ)
 Přerov - 13. září 2003 - Czech republic

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Nejlepší jedinec KV (BIS) a BOB - Flor de Canela Delfino Can (PEN Grande)Entered dogs - 113
Chinese Crested Dog Hairless - 51
Chinese Crested Dog Powderpuff - 41
SUM: 92 Chinese Crested dogs in Show

Perro sin pelo del Peru Small - 7
Perro sin pelo del Peru Medium - 12
Perro sin pelo del Peru Grande - 2
SUM: 21 Perro sin pelo del Peru

Jen na jediné výstavě v roce může vítězný pes a fena získat titul Klubový vítěz (dtto Klubový vítěz mladých). Letos se tak dělo 13. 9. na Moravě, v Přerově (20 km od Kroměříže). Ačkoli jsem původně vůbec nepředpokládala, že své psy přihlásím, události se sešly tak, že jsem nakonec přihlášky Akima i Gessi odeslala. Pravdou je, že změna místa konání výstavy byla jedním z důvodů, proč jsem tak učinila. Druhý den, v neděli, nás totiž čekala mezinárodní výstava v maďarském Kecskemétu a moravská klubovka se nám stala "mezistanicí" pro další cestu na jihovýchod.

S ohledem na to, kolik výstav a kde každoročně absolvuji (kolem čtyřiceti, až na malé výjimky všechny v zahraničí), jsem byla docela zvědavá, jak mě osloví výstava česká a klubová k tomu. Pro zajímavost dodám, že na poslední výstavě v Čechách jsem byla víc než před rokem (9. 6. 2002 - MVP Praha) a absolvovala jsem dvě silně obsazené klubové výstavy v Maďarsku (ATK 2002 a 2003) a jednu ve Švýcarsku (Luzern 2003). Snad tedy mohu srovnávat.

BOB Chinese Crested Dog - Ich. Gessi Modrý květVstupní list přišel včas, pro oba psy najednou a s mapkou místa výstavy. Výborně! Sice mě moc nenadchnul neosobní tón komunikace pořadatelů (tohle nesmíte a tohle musíte!), čekala jsem od vlastního klubu vřelejší uvítání a poděkování za účast pro všechny, ale víc mě pobavila mapka. Údaj, že černě vyznačené je Hranická ulice č. 157 byl skvělý, leč označoval území se vzdáleností odhadem tří kilometrů. Příjezdové směry vyznačeny nebyly, a tak jsem doufala, že nás bude navigovat připravené značení přímo v Přerově. Leč chyba lávky. Bez mapy Přerova, kterou jsem naštěstí a úplnou náhodou našla v nově zakoupené mapě naší republiky, bych městem bloudila asi ještě teď. Takhle jsme se dostali alespoň do čtvrti Předmostí, očekávaje, co bude dál. Až bystrozraká Jitka, náš milý víkendový spolucestující, objevila na sloupu těsně u křižovatky, kde se mělo zahnout vlevo, první stránku A4, o které se dalo uvažovat jako o směrovce. Šipečka byla malá, z auta špatně viditelná, a oxeroxovaný krásný obrázek tří hlav naháčů od Mgr. Dubné vypadal, bohužel, jako abstraktní čmáranice, která připomínala všechno jiné, vyjma psů. Jen to, že jsme si kresbu trochu pamatovali z loňského diplomu, nás přivedlo k odhadu, že jedeme správně. Jak to zvládli nováčci, jedoucí na výstavu poprvé, to by mě docela zajímalo. Sypu si však popel na hlavu, asi jsem ze zahraničí nějak moc zhýčkaná.

Krásná velká sportovní hala s dostatkem místa na parkování aut a s dostatkem volného místa pro uložení věcí i psů mě dost nadchla. Jen je škoda, že ve dvou velkých kruzích ležel v každém uprostřed jen jeden pruh koberce, jinak psi běhali po lakované podlaze s různobarevnými motivy, což zhoršovalo podmínky nejen pro pohyb, ale například i pro fotografování. Což si tak příště vypůjčit další koberce třeba od jiného chovatelského klubu? Přejímka probíhala naprosto hladce, jen jsem postrádala jakéhokoliv veterináře či jinou osobu, která by zkontrolovala na poslední chvíli vyběhaná razítka v očkovácích (do zahraničí mi stačí ve většině případů platné očkování, takže jsem na veterinu pelášila jen kvůli českým předpisům, za které ovšem Klub nemůže). Škoda však, že moje pěkná potvrzení nechtěl vůbec nikdo vidět.

Elien z Haliparku se přišel jen podívat, ale příště bude určitě soutěžit.Katalog byl zpracován standardním způsobem, přehledně a s dostatkem místa (až na to, že od "Kimovy boudy" se píše s tvrdým "y" po "v", i kdyby to majitel napsal 100x s chybou!), výborné bylo zveřejnění podmínek českého šampiona a českého junioršampiona (možná by se příště hodily ještě podmínky šampiona Klubového, když jde v první řadě o Klubovou výstavu). Je milé, že nás výbor na poslední stránce katalogu zve na příští Klubovou výstavu, jen chybí údaj kdy a kam. Ale to jsou jen kosmetické drobnosti s nevalnou důležitostí. Na boční stěně haly visely připravené plachty se seznamem výsledků psů a každý k nim měl volný přístup. Zapisování probíhalo vcelku plynule, jen koncovka malinko vázla a výsledky finálových soutěží už nenapsal nikdo.

Smutnou kapitolou je přístup výboru Klubu k některým věcem. Již před dvěma roky jsem upozornila výbor na to, že znak Klubu na pohárech a cenách pro vítěze neodpovídá originální předloze, čímž dochází k přímému porušování autorského zákona (o tom, že předlohu Klub má, svědčí například Zpravodaj KCHN i další klubové materiály, na jejichž deskách správný znak je). O rok později jsem stejnou skutečnost konstatovala znovu. Jestli jste snad doufali, jako já, že se konečně něco změní, pak jste na omylu. Na pohárech jsem si odnesla důkaz, že je vše při starém (změna proporcí znaku, absence autorské značky, jiný font písma v názvu Klubu ...). A tak mě napadá: Je to diletantský přístup, úmysl, nedostatek něčí inteligence nebo co? O nevědomosti se po třech letech opakování stejné záležitosti zajisté hovořit nedá! Jak dlouho budou členové Klubu takový přístup ještě tolerovat?

Co mi chybělo, to byla celkově výraznější atmosféra akce. Ačkoli jsme se zpočátku snažili zatleskat vítězům, postupně jsme osamoceně znějících pochval nechali, neboť to působilo téměř trapně. Vyhlašování vítězů s předáním pohárů probíhalo v jednom kruhu za běhu posuzování, zatímco v druhém až po jeho skončení. Škoda, že se nepodařilo zorganizovat stejný postup pro oba kruhy nebo připravit slavnostní přehlídku vítězů. Při finálových soutěžích nás bylo v hale jako šafránu a nebýt bonitace se 30 psy, asi bychom si tleskali sami. Kdyby po hale v průběhu většiny posuzování neběhaly skupinky dětí, které skákaly po balkóně a dupaly kolem kruhů, zřejmě by všude bylo ticho a náhodný kolemjdoucí by si mohl připadat třeba jako na šachovém turnaji. Když jsem se později snažila vybavit si, jaký je můj celkový pocit z výstavy, mohu to shrnout takto: jakási snaha v organizaci je vidět, občas by bylo dobré použít víc hlavu a pro atmosféru akce je potřeba také něco udělat. Chybělo ozvučení, schopný moderátor a někdo, kdo by výstavu udržel náladou pohromadě. Jinak mi zbyl, slovy ze světoznámého muzikálu "A Chorus line", jen motiv jedné z písní - I can feel nothing (Necítím nic). A to je pro klubovou výstavu s takovým počtem psů škoda.

P03_BrigitteBregenzer135_35.jpg (12241 bytes)Výsledky posuzování byly docela překvapivé, řekla bych. Mnohem víc v kruhu u paní Bregenzer, než u paní Jílkové, i když ani tady nebyla o některé zajímavosti nouze. Ale to je běžné, jinak bychom se nudili. Začněme u nahatých číňánků, neboť jsou v katalogu první. Hodně mě potěšila třída štěňat psů. Nejen, že byla silně obsazená (z 10 chyběl jen 1), ale navíc se mi psí miminka moc líbila. Převážně pevné kostry při dostatečné eleganci, pěkné hlavy i osrstění, moderní typy. Jestli z nich ve výstavních kruzích vydrží byť jen polovina, máme se opravdu na co těšit. Tajenkou mi zůstává udělení známek v této třídě, kde se rozpětí pohybovalo od neposouzen (údajně pro nenalezení varlat, což je ovšem u mladičkých psíků, kteří jsou přirozeně trošku ve stresu z první výstavy, naprosto běžné a vyžaduje to trpělivost a cit) přes nadějnou u čtyř z nich ?? až po velmi nadějnou jen u prvních dvou. Je věcí vedení klubu a diplomatického jednání, aby s rozhodčím předem sladil představy o způsobu posuzování těchto tříd, kde je důležitější, než všechno ostatní, miminka pomazlit a pochválit, udělat jim výstavu příjemnou a naladit majitele, aby šli na další akci. Paní Bregenzer vzala posuzování štěňat docela od podlahy a přistupovala k nim, jako ke zkušenějším psům (paní Jílková se s psími miminky mazlila). Mimochodem paní rozhodčí měla na nohavici kalhot připevněný malý špendlíček, umístěný na horní hranici ideální velikosti číňánka, a při posuzování se často ke psům stavěla pravou nohou, aby výšku jedince orientačně porovnala se svou provizorní mírkou. Zajímavá pomůcka, že?

Třída mladých psů ukázala současné typové rozdíly v chovu a nejinak tomu bylo ve třídách ostatních. Vítěz obvykle vynikal (Benn Ga-He-Mi, Irwin a Gremi Modrý květ, Briton True Pazzda), druhý psík v pořadí se viditelně odlišoval a třetí pes měl být podle mého názoru druhý, ve většině uvedených tříd. I známka velmi dobrá ve třídě veteránů je otázkou diplomacie a pochvaly majiteli za to, že se o psa pečlivě stará, než zjištění, že má ve vysokém věku "málo zubů" a je v "příliš dobré výživné kondici". Mně by osobně víc vadil zjevný zdravotní problém veteránky (luxace patelly) než nějaké to deko navíc. Ale i to je věc názoru.

Nejlepší pár (Best couple) - Eso z Haliparku + Elizabeth z Haliparku (CCD), maj. Markovičová LenkaKategorie nahých fen se mi zdála v souhrnu slabší, než u psů. Mezi štěňaty vynikala malá Elizabeth, která si posléze vyšlapala i cenu pro nejlepší štěně výstavy. Třída mladých mě nenadchla vůbec a s pořadím bych asi váhala. V mezitřídě nemohl titul Anie uniknout, k oceněním třídy otevřené nemám co dodat. Pod dojmem všeho uvedeného jsem byla vážně zvědavá jak dopadne Gessi. Už jsem zvyklá na ledasco, ale tu a tam by mě něco přece jen mrzelo. Naštěstí Geska chodila i stála bez zaváhání a tituly CAC a Klubový vítěz si v dané konkurenci jistě zasloužila. Je dobře, že se předvedly obě veteránky i fenka ve třídě mimo konkurenci. Paměť lidská je krátká a vidět jedince, které mají mnohá štěňata v rodokmenu je pokaždé skvělé. Takže díky jejich majitelům, že je přivezli.

Labutěnkami jsem byla docela zklamaná. Všeobecně jim chybí správná údržba srsti a tím také předvedení v její dokonalé výstavní kondici. Povšechně se mi zdá, že tu v kvalitě srsti i v typu zcela jednoznačně zářila pouze Jokime Modrý květ (k dokonalosti jí chybělo jen perfektní nesení ocásku), velmi těsně následovaná elegantní šampionkou Angelikou Nezkrotná markýza, která byla výtečně předvedená a od konkurentky se lišila především hustotou srsti. V takové chvíli už je jen na rozhodčím, co zvolí, a tady "mládí" dostalo přednost. Angelika jen o den později v Kecskemétu ukázala, na co má!

Posuzování soutěže o BOB u číňánků měla na svých bedrech opět paní Bregenzer. Sešli se tu: Benn Ga-He-Mi, Gremi Modrý květ, Lulu Amitycja, Gessi Modrý květ, Arés Stín kapradiny, Malachit Powder od Chlpíků, Cibetka z Haliparku a Jokime Modrý květ, doplněné o některé veterány. Za dané situace bych osobně měla čtyři vážné kandidáty: Benna, Gremiho, Gessi a Jokime. Paní Bregenzer však, po několikerém předvedení v pohybu, nechala v kruhu jen Gessi a Jokime. Po poměrně náročném porovnávání zadala titul Gessi, která k mé radosti dokázala, že se české konkurence nejen nebojí (jak tvrdí někteří), ale že v ní dokáže i uspět. Jenomže upřímně řečeno, byla to jen jedna z mnoha našich výstav a všechno mohlo klidně dopadnout i jinak. Na to je potřeba být vždy připraven. Za Gessi jsem moc ráda, neboť jí k titulům Klubových vítězů Maďarska a Švýcarska přibyl i Klubový vítěz z Čech.

Apolo, Gwendy a Cibetka - skupina odchovů Jitky Hořákové.Velikou radost mi udělaly závěrečné soutěže. Jednak jsem se s chutí dívala na předvádění vítězů, jednak tady uspěly i moje odchovy (štěně, pár a další potomek po Arnoldovi), což je pro chovatele milé pohlazení u srdíčka, a jednak jsem si odnesla i nezapomenutelný dojem z předvedení skupiny odchovů Jitky Hořákové. Nejen tři jednotní jedinci, ale také jednotné předvedení a vkusně shodně oblečení tři členové skupiny, to byla opravdu radost. Konečně jsem pochopila, jak pěkně se asi kouká na chovatelskou skupinu Modrý květ na vrcholných soutěžích. Ani tady neměla skupina odchovů s Gwendy v čele možnost získat jiné místo než první! Nedá se nic dělat, Jitka Hořáková je jako manažer skvělá. Díky všem pěti za ten zážitek! (Ne, opravdu jsem se neupsala a děkuji všem pěti: manažerce Jitce, třem členům skupiny a protože Káťa Zářecká čeká miminko, vedli vlastně tři psy čtyři lidé najednou! A to se hned tak nestává, že?)

Ačkoli se do chovu peruánů nijak nemíchám, sleduji jej velmi bedlivě. Klubová výstava byla ukázkou toho, jak chov zhruba vypadá, i když mi tady mnozí velmi krásní jedinci citelně chyběli. Proč nepřijeli, to je mi záhadou. Při porovnání starších a mladých jedinců bylo jasně patrné, jaké pokroky se tu dějí a že kvalitní zahraniční krytí jsou nejen naprosto nezbytná, ale i dlouhodobě přínosná. Tak držme peruáncům palce.

Lenka s Elizabeth v kruhu. Myslíte, že se obě dobře baví? Tak to má přece být!Ne, to není vyhození vítězky z kruhu, to je jen gesto výběru dalšího do první čtveřice.Nakonec jsem si nechala letmý povzdech. Na celé výstavě jsem viděla dobře vystavovat jen pár statečných. Obvykle jsou mezi nimi majitelé šampionů, kteří jezdí na výstavy často a zkušenosti už posbírali, jinak by se šampionátů asi nedočkali. Pak jsem našla pár dušiček, které se trpělivě snažily se svým pejskem pracovat a odvedly kus poctivé práce pro sebe i psíka. Do vlastních řad pak musím poslat hlubokou poklonu Lence Markovičové, která se svými štěňátky, Esem a Elizabeth, nastavila ostatním laťku pořádně vysoko a to jak při individuálním předvedení, tak při prezentaci páru. Kdo jí mohl na vlastní oči sledovat ví, že díky líbivým štěňátkům a díky její dokonalé práci v kruhu, jednoduše neměla konkurenci. Doufám, že ostatní majitelé nejen pozorovali, jak s oběma psími miminky pracuje, ale že se také přiučili, co mohou dělat i oni sami. Vždyť to není nic složitého. I při vystavování pejsků totiž platí, že bez práce nejsou koláče a já sama si neumí představit lepší tréninkový program pro štěně, než je účast na výstavě ve třídě štěňat. Otevřeně vám píšu, jak postupuji s malým Faraem a kdybyste snad nechtěli věřit mně, učte se od jiných. Hlavně však využijte čas i prostor, který vám výstavy dávají. Každá minuta tady má cenu zlata! Hodně úspěchů, vytrvejte a nevzdávejte se, ani když pejsek hned nedopadne podle vašich představ!

* Článek Jitky Hořákové k výstavě najdete v rubrice Píšete nám!

Čínský chocholatý pes bez srsti
Posuzovala: Brigitte Bregenzer (Austria)
(v závorce u vítězů najdete jméno jejich otce a matky)

P-TB

Angel ze Zatopené chajdy

N3

Vozníková, Marevičová

 

Argo z Igorova dvora

neúč.

Gajdůšková

 

Eric z Alšova nábřeží

nepos.

Marková

 

Erny z Alšova nábřeží

N

Vyskočilová

 

Eso z Haliparku
(Malyshka Airin Arnold x Kassemin Ta Kay od Zlaté Samanty)

Eso z HaliparkuVN1

Markovičová

 

Kendo Modrý květ

N

Dandanová

 

Kevin Modrý květ

VN2

Pacinová

 

Kruise Modrý květ

N4

Nováková Zd.

 

Picasso Pink od Chlpíků

Picasso Pink od Chlpíků N

Džačovská

 

Quampus Magic od Chlpíků

nepos.

Chlpíková

P-TM

Adonis Stín kapradiny

VD4

Dubná

 

Akim Bílý motýlek

D

Drozdová

 

Argos Stín kapradiny

Argos Stín kapradiny V2

Dubná

 

Benji od Kimovy boudy

VD3

Zavadilová

 

Benn Ga-He-Mi
(Sennik Saquehanna x Febii Modrý květ)

Benn Ga-He-MiV1, CAJC, KVM

Sárkányová

 

Cavalcante Avokaduh

VD

Hudáková

 

Henessy Čin-Čin Pet

neúč.

Pokorná

P-Mz

Irwin Modrý květ
(Griffin Modrý květ x Frencis Modrý květ)

Irwin Modrý květ V1, CAC

Dandanová

 

Itaco Modrý květ

neúč.

Nováková

 

Menuet Crest od Chlpíků

VD2

Džačovská

P-TO

Aron z Pekelské stráně

D

Roubalová

 

Casanova Pupo-Haichi

VD3

Kvíčalová

 

Gremi Modrý květ
(Gingery´s Krimson N Clover x Etna Sasquehanna)

Gremi Modrý květV1, CAC, KV

 Jansa

 

Cheon Modrý květ

D

Zavadilová

 

Lampion Pink od Chlpíků

V2, res. CAC

Farníková

P-TS

Britton True Pazzda
(Moonswift Jubilation x C´China Modrý květ)

Britton True PazzdaV1, CAC

Frolíková

 

Bonzer´s Atomic Bobm

Bonzer´s Atomic BobmV2, res. CAC

Cermanová

 

Akim Hvězda z Podmok

Akim Hvězda z PodmokV3

Brychtová

P-TV

Ch. Arigao z Haliparku

Ch. Arigao z HaliparkuVD

Dostálek

F-TB

Arabela z Igorova dvora

Arabela z Igorova dvoraVN3

Gajdůšková

 

Banhilaré Pernštejnský anděl

VN3

Halouzková

 

Bella Jane Lásky dar

N4

Tůmová+Frolíková

 

Elizabeth z Haliparku
(Malyshka Airin Arnold x Kassemin Ta Kay od Zlaté Samanty)

VN1, Best Baby in Show

Markovičová

F-TD

Greta Garbo Slezský sen
(Monty di Gabriellas x Czekolada Slezský sen)

VN1

Tomanová

F-TM

Akina Bohemia Vampirelli

V2

Růžičková

 

Aligsia Magni-Loquentia

neúč.

Jenčík

 

Bekky Ga-He-Mi

neúč.

Hacklová

 

Djena od Kimovy boudy

D

Pavlíková

 

Lulu Amitycja

V1, CAJC, KVM

Vozníková

 

Negritka Nefis od Chlpíků

V3

Chlpíková

F-Mz

Anie Čertova stěna
(Malyshka Airin Arnold x Kadaqui Kasukó od Zlaté Samanty)

V1, CAC,
Vítězka memoriálu AHM

Němečková

 

Cumbria Blaze Pazzda

VD2

Moskalenková

F-TO

Ajka od Svatého Linharta

VD2

Pištěková

 

Akina z Pekelské stráně

D

Roubalová

 

Babetka od Sv. Linharta

VD1

Husáková

F-TS

Barbanela Kalis z Třeště

VD3

Kusá

 

Ich. Gessi Modrý květ
(Gingery´s Krimson N Clover x Etna Sasquehanna)

Ich. Gessi Modrý květV1, CAC, KV, BOB

Brychtová

 

Ch. Jašterica Alexa Lachesis

V2, res. CAC

Pištěková

F-TV

Inka v. Höllgrund

V1-

Niklová

 

Nena Van Jo Van

V2

Pištěková

T-MK

Ich. C´China Modrý květ

P03_CChinaMK136_3628.jpg (29023 bytes)V

Linhart

Čínský chocholatý pes osrstěný
Posuzovala: Zdena Jílková (Czech republic)

P-TB

Adam ze Zatopené chajdy
(Adam Slezský sen x Baronesa Avokaduh)

VN1

Vozníková

 

Brian Pernštějsnký anděl

VN3

Skoumalová-Halouzková

 

Butterfly Puff Lásky dar

VN2

Křížová+Frolíková

P-TD

Eddie Ka-La-Em

VN2

Cermanová

 

Elliot Ka-La-Em
(Bonzer´s Atomic Bobm x Felicita Modrý květ)

VN1

Cermanová

P-TM

Aran Brno-Frost

V3

Široká

 

Arés Stín kapradiny
(Vellar Pljus Impressario x Brigitte the Ray of Light)

V1, CAJC, KVM

Dubná

 

Avalanche Magni-Loquentia

VD4

Tejchmanová

 

Carbon Quantara Avokaduh

VD2

Hudáková

 

Cody z Haliparku

neúč.

Jansová

 

Olympic Powder od Chlpíků

neúč.

Rapant+Chlpíková

P-Mz

Gil Bet Mahtob

V2, res. CAC

Třešňáková

 

Malachit Powder od Chlpíků
(Arees Pupo-Haichi x Beauty Queen od Chlpíků)

V1, CAC, KV

Říhová

P-TO

Akim z Pekelské stráně

VD

Roubalová

 

All-Day Affair Moravian Crest

V4

Procházková

 

Almost Angel Moravian Crest

V3

Staňková

 

Apollo Nezkrotná markýza

VD

Hudáková+Hořáková

 

Jch. Bonifacio Avokaduh
(Apollo Nezkrotná markáza x Kikiana Kitiko od Zlaté Samanty)

V1, CAC, 

Hudáková

 

Chearle Modrý květ

V2, res. CAC

Zavadilová

P-TS

Fill Modrý květ
(Moonswift Prince Dante x Bára Modrý květ)

V1, CAC

Kadlecová

F-TB

Adélka ze Zatopené chajdy

VN2

Vozníková

 

Quinci Powder od Chlpíků
(Hoofy Modrý květ x Babsi Choco od Chlpíků)

VN1

Chlpíková

F-TD

Agaki-Lee Jamo Super

neúč.

Jenčík

 

Elizabeth Ka-La-Em
(Bonzer´s Atomis Bobm x Felicita Modrý květ)

VN1

Cermanová

F-TM

Ajka Libachar

V

Chlpíková

 

Andromenda Stín kapradiny

V

Dubná

 

Annie Uničovská brána

V2

Malíková

 

Baby od Kimovy boudy

V3

Zavadilová

 

Cibetka z Haliparku
(Akim Hvězda z Podmok x Angelika Nezkrotná markýza)

V1, CAJC, KVM

Zářečtí

 

Corpus Christi Daniela´s Genus

V4

Chrástecká

F-Mz

Cornelie Kalis z Třeště

VD2

Kusá

 

Eve z Jasné hvězdy
(Clliv Modrý květ x Alex z jasné hvězdy)

V1, CAC

Sárkányová

F-TO

Anya Avokaduh

neúč.

Frolíková

 

Aranka z Pekelské stráně

VD4

Roubalová

 

Aura Ambrosia od Bílé laně

VD3

Lišková

 

Enee z Jasné hvězdy

V2

Gotthardová

 

Ester z Jasné hvězdy

neúč

Gotthardová

 

Jokime Modrý květ
(Jokima Je Parlezanglaise x Beggy Modrý květ)

Jokime Modrý květV1, CAC, KV

Dandanová

F-TS

Angelika Nezkrotná markýza
(Bextry Modrý květ x Gwendy od Zlaté Samanty)

V1, CAC

Hořáková

 

Giselle Modrý květ

neúč.

Dandanová

F-MK

Ich. Gwendy od Zlaté Samanty

V1

Hořáková

Rozhodčí: Brigitte Bregenzer a Zdena JílkováBonifácio Avokaduh splnil podmínky Klubového šampiona KCHN.


Peruánský naháč malý - hairless
Posuzovala: Zdena Jílková (Czech republic)

P-TB

Dukát z Vysokého lesa

VN1

Plocek

F-TM

Caqueta Illapa Pazzda

Caqueta Illapa PazzdaV1, CAJC, KVM, Best junior

Linhart

F-Mz

Cajamarca Slezský sen

VD2

Chaloupková+Tomanová

 

Condorra Měsíční květina

VD1

Záběhlík

F-TV

Ich. Clerie Taschi Rimpo

V2

Doležal+Doležalová

 

Ich. Imelda Elimar

Ich. Imelda ElimarV1, VT, BOB, Best veteran

Jankovská

Peruánský naháč malý - coated

F-TB

Doris z Vysokého lesa

neúč.

Plocek

Peruánský naháč střední - hairless

P-TB

Danako z Vysokého lesa

VN1.

Plocek

P-TM

Benito- Boy z Vysokého lesa

V2.

Plocek

 

Cuchimilco Slezský sen

V1, CAJC, KVM

Sládková

P-TO

Este Pedro Cler-Arwen

V1, CAC

Straková

P-TS

Adonis z Vysokého lesa

V1, CAC, KV, BOB

Plocek

P-TV

Ch. Bubáček Vespa

VD1

Doležal+Doležalová

F-TD

Farbie Viktorie Royal Bernadot

VN1

Dohnalová

F-Mz

Cornelia Měsíční květina

V1, CAC, KV

Manduszová

F-TO

Jenny Taschi-Rimpo

VD1

Galko

F-MK

Aša Měsíční květina

neúč.

Jankovská

Peruánský naháč střední - coated

F-TB

Debuša z Vysokého lesa

VN1

Plocek

F-Mz

Carmen Měsíční květina

VD

Jankovská

Peruánský naháč velký - hairless

F-TD

Uqllu CAlista de Bodhisattva

VN1

Růžičková

F-TM

Flor de Canela Delfino Can

V1, CAJC, KVM, BOB, BIS

Kocmanovi

Vítězná skupina soutěže generací.

Finálové soutěže - Final competitions:
Nejlepší štěně (Best baby in Show) - Elizabeth z Haliparku (CCD)
Nejlepší dorost (Best puppy in Show) - Farbie Viktorie Royal Bernadot (PEN)
Nejlepší mladý (Best junior in Show) - Caqueta Illapa Pazzda (PEN)
Nejlepší veterán (Best veteran in Show) - Imelda Elimar (PEN)
Nejlepší jedinec KV (BIS) - Flor de Canela Delfino Can (PEN)
Nejlepší pár (Best couple) - Eso z Haliparku + Elizabeth z Haliparku (CCD), maj. Markovičová Lenka
Soutěž generací: skupina CCD po feně Ich. Gwendy od Zlaté Samanty
syn: Apolo Nezkrotná markýza; vnučka: Jch. Cibetka z Haliparku
Memorial Audrey Hayyah Mahtob = soutěž o nejhezčí fenu CCD do tří let:
Anie Čertova stěna (CCD)

Zkratky:
CCD = Chinese Crested Dog
PEN = Perro sin pelo del Peru
KVM = Klubový vítěz mladých (Club junior winner 2003) 
KV = Klubový vítěz (Club winner 2003)
VN = velmi nadějný (Very promissing)
VD = velmi dobrý (Very good)

15.09.2003 - L. Brychtová. Foto: ing. Brychta